Государственное учреждение образования «Новосёлковская средняя школа Борисовского района»
телефон: 8 0177 72 91 19
email: novoselkovskayaschool@rooborisov.by
222121 Минская область, Борисовский район, Лошницкий сельский совет, аг .Новосёлки, ул. Школьная, д.1А

 

Шестой день недели – это часть целостной образовательной системы школы. Вся работа в шестой школьный день направлена на организацию досуга детей и подростков, привлечение их к занятиям физкультурой и спортом, туризмом, участие в работе различных клубов и объединений, культурно-досуговой, общественно-полезной деятельности.

Одной из важных задач, стоящих пред педагогическим коллективом школы, является эффективная организация воспитательной работы в шестой школьный день недели. Она планируется и проводится в соответствии с общешкольным планом работы школы, органично дополняя и продолжая его.

Работа школы организована по тематическим неделям, декадам, месячникам и т.п., а организационно-содержательная работа в шестой день недели проводится в соответствии с их тематикой. Особое внимание уделяется проведению в субботу физкультурно-оздоровительной и спортивно-массовой работы.

 

 

ПЛАН РАБОТЫ

ДЗЯРЖАЎНАЙ УСТАНОВЫ АДУКАЦЫІ

 “НАВАСЁЛКАЎСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА

БАРЫСАЎСКАГА РАЁНА”

У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ ( СУБОТУ)

на I паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

Мэта: садзейнічаць выхаванню і фарміраванню ўсебакова развітай асобы

Задачы:

1. актуалізацыя каштоўнасцей здаровага ладу жыцця;

2. фарміраванне працоўных і жыццёвых навыкаў;

3. удасканаленне работы па павышэнню прававой культуры школьнікаў;

4.фарміраванне навыкаў экалагічных паводзін, цікавасць да экалагічных праблем свайго краю;

5. фарміраванне у вучняў пачуцця любові і павагі да сваёй Радзімы, патрыятызму.

Дата

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

Адказны

 

04.09.

Дзень бяспекі

Пазнавальны час “Бяспечныя маршруты”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Віктарына “Светафорыя”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Спартыўнае свята Мы за здаровую Беларусь

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гадзіна зносін “Калектыўная бяспека”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

11.09.

Дзень здароўя

Гульня-падарожжа “Планета здароўя”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

Віктарына “Наш шлях – здаровы лад жыцця”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам.мовы

Лесун С.Л.

 

Спартыўная эстафета Малая Алімпіяда

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гульня-трэнінг “Шкодныя звычкі – наш вораг”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. І мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

18.09.

Дзень адзінства

Гульня-падарожжа“Я беларус”

 

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Віктарына “Мая Радзіма Беларусь”

 

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Спартыўная гадзіна “Калі хочаш быць здаровым - спортам займайся!”

1-8 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “У адзінстве мы адзіны”

 

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф..

 

25.09.

Дзень турызму і краязнаўства Тут я жыву, тут Радзіма мая!

Завочнае падарожжа “Увекавечыў Слуцк нас сваімі паясамі

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Краязнаўчы турнір “Вось яна якая, родная!”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Гульнявая праграма Чэмпіёны скакалкі

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Рэкламная кампанія “Вы яшчэ не прызналіся ў любові да Беларусі? Тады мы ідзем да вас!”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

02.10.

Сусветны дзень усмешкі “Ад усмешкі стане ўсім цяплей”

Творчая лабараторыя “Усмешка для маёй матулі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

КВЗ “Добрыя справы – добрынастрой!”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Гульня “Будзь спартыўным і здаровым!

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Фотабатл “Усміхайся больш!”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І..

 

09.10.

Дзень здароўя, пазітыву і падзякі мамам за жыццё “Наш выбар - быць здаровымі, жыць з пазітывам”

 

Гульня-падарожжа “У горад Здароўя з Смяшарыкамі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Творчая майстэрня “Віншавальная паштоўка для матулі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам. мовы

Лесун С.Л.

 

Спартынае свята “Свае перамогі трэба дарыць мамам”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Квэст-гульня “Цудоўна здаровым быць”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф..

 

16.10.

Дзень патрыятызму

 

Віртуальная экскурсія “Мая Радзіма, мой гонар”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Завочнае падарожжа “Тэатры Беларусі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Спартландыя “Эстафета здароўя

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Конкурс эрудытаў “Чым жыве мая краіна”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

23.10.

Дзень прыродазнаўчых навук “Прырода - навука - здароўе чалавека”

 

Гульня “Падарожжа ў свет прыроды”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Інтэлектуальнае шоу “Прырода вакол нас”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Гульнявая праграма Самы спрытны

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Віктарына “Загадкі прыроды”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

30.10.

Дзень прафесій

 

Пазнавальная гульня “Мы ў прафесіі гуляем”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

Віктарына “Свет прафесій”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Конкурсна-гульнявая праграма “Спартыўныя спаборніцтв”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня “Вялікае імя  пачынаецца з малога”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф.

 

06.11.

Дзень прававых ведаў

 

Гульнявая праграма “Правы чалавека ў казках і гульнях”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Прававы калейдаскоп “Знаўцы закона”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам. мовы

Лесун С.Л.

 

Спартыўная эстафета “Юныя спартсмены”

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Прававы навігатар

“Закон ведаеш – выконвай, парушаеш – адказвай!”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

13.11.

Дзень здароўя “Дэвіз па жыцці - здаровы лад жыцця!”

 

Забаўляльна-гульнявая праграма “Здаровы лад жыцця - мой лад жыцця: дзень весёлых выпрабаванняў”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Інфармацыйна-пазнавальная гадзіна “Наша здароўе - у нашых руках”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Спатыўны час “Мы выбіраем спорт”

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Адкрыты дыялог “Маё здароўе + мае звычкі = маё жыццё”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

20.11.

Дзень талерантнасці “Сэнс чалавечага жыцця - быць крыніцай святла і цяпла для іншых людзей”

 

Гутарка за “круглым сталом” “Талерантнасць - шлях да міру”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Гульня-трэнінг “Талерантнасць - гэта ...”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізіка

Гаранская М.У.

 

Эстафета “Вясёлыя старты”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Ключ да талерантнасці”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф.

 

27.11

Дзень патрыятызму “Нашчадкі Беларусі”

 

Гульня-падарожжа “Гарады Беларусі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

Віктарына “Тэатры і музеі Беларусі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Першынства  школы па настольнаму тэнісу “Першая ракетка школы”

4-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гутарка “Захаваем нашы карані і культурныя каштоўнасці”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

04.12.

Дзень добрых звычак

 

Гульня-падарожжа “Якая звычка ў мяне?!”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Пазнавальная віктарына “Дрэнныя звычкі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам. мовы

Лесун С.Л.

 

 

Першынства  школы па шахматам“Юны шахматыст”

8-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Дыскусія “Тыдзень без тэлефона і інтэрнэта”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

11.12.

Дзень здароўя “Быць здаровым, жыць актыўна - гэта стыльна, пазітыўна”

 

Гульня “Я здароўе берагу - сам сабе дапамогу”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Гульня-падарожжа “Я выбіраю здаровы лад жыцця”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Дзень здароўя “Баскетбольнае і валейбольнае шоу”

2-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня “У здаровым целе -здоровый дух”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф.

 

18.12.

Дзень святочнага чакання “У Новы год з новымі марамі і надзеямі!”

 

Свята-гульня “Добра, што кожны год да нас прыходзіць Новы год”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Творчая майстэрня “Новы год і Каляды – час цудаў”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартыўнае свята “Прывітанне зімушка – зіма”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Новы год - час чараўніцтва”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хімі

Каптур У.Ф.

 

 

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай  рабоце                                  Ю.С.Стасюкевіч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар Дзяржаўнай установы адукацыі “Навасёлкаўская сярэдняя школа Барысаўскага раёна”

_____________ І.А. Казімірэнка

“____” ___________  20___г.

 

 

ПЛАН РАБОТЫ

ДЗЯРЖАЎНАЙ УСТАНОВЫ АДУКАЦЫІ

 “НАВАСЁЛКАЎСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА

БАРЫСАЎСКАГА РАЁНА”

У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ ( СУБОТУ)

на IІпаўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

 

Мэта: садзейнічаць выхаванню і фарміраванню ўсебакова развітай асобы

Задачы:

1. актуалізацыя каштоўнасцей здаровага ладу жыцця;

2. фарміраванне працоўных і жыццёвых навыкаў;

3. удасканаленне работы па павышэнню прававой культуры школьнікаў;

4.фарміраванне навыкаў экалагічных паводзін, цікавасць да экалагічных праблем свайго краю;

5. фарміраванне у вучняў пачуцця любові і павагі да сваёй Радзімы, патрыятызму.

Дата

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

Адказны

 

09.01.

Дзень здароўя

Пазнавальная гульня “Падарожжа па Планеце здароўя”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Лекторый з выкарыстаннем мультымедыйнай прэзентацыі “Лясная аптэка”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Зімовыя гульні Снежныя забавы

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Прафілактычны лекторый “Уплыў ПАВ на арганізм падлеткаў”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

16.01.

Дзень выратавальніка

Пазнавальна- гульнявая  праграма “Увага, выратавальнікі спяшаюцца на дапамогу!”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Брэйн- рынг “У снежным царстве, у марознай дзяржаве”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Рухомыя гульні “Пошук зімовых скарбаў”

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол  “Прафесія – пажарныя-выратавальнікі”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

23.01.

Дзень рухомых гульняў

Спартыўныя конкурсы Скакалка, абруч, мяч - нашы сябры!

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Вусны часопіс “Зімовыя віды спорту ў Беларусі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Спартыўная забаўка Два Мароза

1-8 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Дыскусійныя арэлі “Спорт - здароўе і прыгажосць”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Барысёнак П.У.

 

30.01.

Дзень бяспекі

Мазгавы штурм Правілы бяспекі

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Пазнавальная віктарына “Кола бяспекі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Каптур Т.І.

 

Гульня па станцыях Зімовы скарб

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Правы і абавязкі грамадзяніна”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

06.02.

Дзень навакольнага асяроддзя

Віктарына “Экалагічны калейдаскоп”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Вусны часопіс “Дарогамі роднай Зямлі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартыўныя гульні “Зімовыя фантазіі”

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Дыскусія “Які я?”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

13.02.

Дзень здароўя

 

Дыдактычная гульня На загадку намалюй адгадку

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Інтэлектуальна-забаўляльная гульня Планета здароўя

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Спартыўныя гульні ”У здаровым целе- здаровы дух!”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглый стол “Адказнасць – што гэта”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Барысёнак П.У.

 

20.02.

Дзень роднай мовы

 

Конкурсная праграма “У гасцях у беларускай мовы”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Гульня-віктарына “Размаўляем па-беларуску”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Спартыўнае свята “Будзь спартыўным і здаровым”

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Прафарыентацыйная гутарка “Табе выбіраць – кім быць”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

27.02.

Дзень абаронцаў Айчыны

 

Конкурсна-гульнявая праграма “Жадаем рыцарамі стаць”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Вусны часопіс “Ёсць такая прафесія - Радзіму абараняць”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Каптур Т.І.

 

Спратыўнае свята “Будучыня абаронцы”

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гістарычны экскурс “Дарогі Перамогі”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

06.03.

Жаночы дзень

 

Конкурсна-гульнявая праграма “Гаспадыня

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Квэст-гульня “Гаспадыня

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартыўная гульня Дзяўчынкі, на старт!

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Літаратурная гасцёўня О, Жанчына ... Выдатнае тварэнне ...

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Барысёнак П.У.

 

13.03.

Дзень здаровага харчавання

 

Вусны часопіс Здаровае харчаванне маёй сям'і

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Конкурс эрудытаў Харчаванне з карысцю

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Спартыўныя гульні “У здаровым целе- здаровы дух!”

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол Крыніца прыгажосці – здаровае харчаванне

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

20.03.

Дзень гульні

 

Квэст-гульня “7 цудаў Барысаўшчыны”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Пазванальная гульня “Па старонках літаратурных твораў”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Спартландыя “Вясёлыя забегі”

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Пазнавальная віктарына “Магія лічбаў”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

27.03.

Дзень інтэлектуальных гульняў

 

Вясёлая віктарына “Што? Хто? Дзе? Калі?” (Па старонках Чырвонай кнігі)

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Інтэлектуальная гульня “Знаўцы прыроды” (Па старонках энцыклапедычных кніг)

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Каптур Т.І.

 

Рухомыя гульні “Залаты мяч”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Віртуальнае падарожжа “Запаведнікі Беларусі”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Барысёнак П.У.

 

03.04.

Дзень пазітыву

 

Гульнявая праграма “У краіне вясёлых чалавечкаў”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Круглы стол “Вучымся распазнаваць эмоцыі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартыўныя эстафеты “Весяліся ў свята смеху і дабра”

4-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Акцыя “Творчасць супраць наркотыкаў”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

10.04.

Дзень здароўя

 

Калеёдаскоп малюнкаў “Ранішняя зарадка – шлях да здароўя”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Гульня “Перамажы свой страх”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Дзень бегуна “Алімпійскія надзеі”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Гульнявая залежнасць”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

17.04.

Дзень дапытлівых

 

 

 

 

 

Віктарына “У гасцях у казкі”

 

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Круглы стол “Пагібельная цыгарэту”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Вясенні крос “Усе на старт”

8-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Мазгавы штурм “Усё ведаю”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Барысёнак П.У.

 

24.04.

Дзень Чарнобыльскай болі

 

Экалагічны рэпартажВечнае рэха Чарнобыля

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

ЛекторыйЧарнобыль - боль пакаленняў

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Каптур Т.І.

 

Спартыўныя гульні “Экалагічная сцяжынка”

2-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Экалагічны набат “Чарнобыль у памяці і кнігах

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

08.05.

Дзень патрыятычных святаў

 

Выстава малюнкаў “Дарогамі ваўны”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Завочнае падарожжа “Брэсцкая крэпасць”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартыўныя гульні “Дзеці – за мір!”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Дзеля жыцця на зямлі”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

15.05.

Дзень здароўя

 

Віктарына “Лясная аптэка”

 

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Гадзіна здароўя “Рацыянальнае харчаванне”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Спартыўная эстафета “Вандроўцы на старт!”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Вусны часопіс “Наш шлях - здаровы лад жыцця”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Барысёнак П.У.

 

22.05.

Дзень добрага настрою

 

Інтэрактыўная гульня “Па старонках добрых казак”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Гульня “Рознакаляровы настрой”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Спартландыя “Настрой ОК”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Эрудыт-шоу “Гэта мы не праходзілі”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

29.05.

Дзень летніх забаў

 

Спартыўныя забегі “Вясёлыя гульні”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Спартыўная эстафета Прыгоды на палянцы

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Каптур Т.І.

 

Спартыўнае  свята, прысвечанае заканчэнню навучальнага года “Свята для ўсіх”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Квэст-гульня “Усе на старт!

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

 

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай  рабоце                                  Ю.С.Стасюкевич

 

 

 

 

 

ПЛАН РАБОТЫ

ДЗЯРЖАЎНАЙ УСТАНОВЫ АДУКАЦЫІ

 “НАВАСЁЛКАЎСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА

БАРЫСАЎСКАГА РАЁНА”

У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ ( СУБОТУ)

на I паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

Мэта: садзейнічаць выхаванню і фарміраванню ўсебакова развітай асобы

Задачы:

1. актуалізацыя каштоўнасцей здаровага ладу жыцця;

2. фарміраванне працоўных і жыццёвых навыкаў;

3. удасканаленне работы па павышэнню прававой культуры школьнікаў;

4.фарміраванне навыкаў экалагічных паводзін, цікавасць да экалагічных праблем свайго краю;

5. фарміраванне у вучняў пачуцця любові і павагі да сваёй Радзімы, патрыятызму.

Дата

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

Адказны

 

04.09.

Дзень бяспекі

Пазнавальны час “Бяспечныя маршруты”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Віктарына “Светафорыя”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Спартыўнае свята Мы за здаровую Беларусь

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гадзіна зносін “Калектыўная бяспека”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

11.09.

Дзень здароўя

Гульня-падарожжа “Планета здароўя”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

Віктарына “Наш шлях – здаровы лад жыцця”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам.мовы

Лесун С.Л.

 

Спартыўная эстафета Малая Алімпіяда

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гульня-трэнінг “Шкодныя звычкі – наш вораг”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. І мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

18.09.

Дзень адзінства

Гульня-падарожжа“Я беларус”

 

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Віктарына “Мая Радзіма Беларусь”

 

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Спартыўная гадзіна “Калі хочаш быць здаровым - спортам займайся!”

1-8 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “У адзінстве мы адзіны”

 

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф..

 

25.09.

Дзень турызму і краязнаўства Тут я жыву, тут Радзіма мая!

Завочнае падарожжа “Увекавечыў Слуцк нас сваімі паясамі

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Краязнаўчы турнір “Вось яна якая, родная!”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Гульнявая праграма Чэмпіёны скакалкі

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Рэкламная кампанія “Вы яшчэ не прызналіся ў любові да Беларусі? Тады мы ідзем да вас!”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

02.10.

Сусветны дзень усмешкі “Ад усмешкі стане ўсім цяплей”

Творчая лабараторыя “Усмешка для маёй матулі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

КВЗ “Добрыя справы – добрынастрой!”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Гульня “Будзь спартыўным і здаровым!

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Фотабатл “Усміхайся больш!”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І..

 

09.10.

Дзень здароўя, пазітыву і падзякі мамам за жыццё “Наш выбар - быць здаровымі, жыць з пазітывам”

 

Гульня-падарожжа “У горад Здароўя з Смяшарыкамі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Творчая майстэрня “Віншавальная паштоўка для матулі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам. мовы

Лесун С.Л.

 

Спартынае свята “Свае перамогі трэба дарыць мамам”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Квэст-гульня “Цудоўна здаровым быць”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф..

 

16.10.

Дзень патрыятызму

 

Віртуальная экскурсія “Мая Радзіма, мой гонар”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Завочнае падарожжа “Тэатры Беларусі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Спартландыя “Эстафета здароўя

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Конкурс эрудытаў “Чым жыве мая краіна”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

23.10.

Дзень прыродазнаўчых навук “Прырода - навука - здароўе чалавека”

 

Гульня “Падарожжа ў свет прыроды”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Інтэлектуальнае шоу “Прырода вакол нас”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Гульнявая праграма Самы спрытны

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Віктарына “Загадкі прыроды”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

30.10.

Дзень прафесій

 

Пазнавальная гульня “Мы ў прафесіі гуляем”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

Віктарына “Свет прафесій”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Конкурсна-гульнявая праграма “Спартыўныя спаборніцтв”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня “Вялікае імя  пачынаецца з малога”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф.

 

06.11.

Дзень прававых ведаў

 

Гульнявая праграма “Правы чалавека ў казках і гульнях”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Прававы калейдаскоп “Знаўцы закона”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам. мовы

Лесун С.Л.

 

Спартыўная эстафета “Юныя спартсмены”

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Прававы навігатар

“Закон ведаеш – выконвай, парушаеш – адказвай!”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

13.11.

Дзень здароўя “Дэвіз па жыцці - здаровы лад жыцця!”

 

Забаўляльна-гульнявая праграма “Здаровы лад жыцця - мой лад жыцця: дзень весёлых выпрабаванняў”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Інфармацыйна-пазнавальная гадзіна “Наша здароўе - у нашых руках”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Спатыўны час “Мы выбіраем спорт”

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Адкрыты дыялог “Маё здароўе + мае звычкі = маё жыццё”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

20.11.

Дзень талерантнасці “Сэнс чалавечага жыцця - быць крыніцай святла і цяпла для іншых людзей”

 

Гутарка за “круглым сталом” “Талерантнасць - шлях да міру”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Гульня-трэнінг “Талерантнасць - гэта ...”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізіка

Гаранская М.У.

 

Эстафета “Вясёлыя старты”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Ключ да талерантнасці”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф.

 

27.11

Дзень патрыятызму “Нашчадкі Беларусі”

 

Гульня-падарожжа “Гарады Беларусі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Ермаловіч В.К.

 

Віктарына “Тэатры і музеі Беларусі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. гісторыі

Барысенак П.У.

 

Першынства  школы па настольнаму тэнісу “Першая ракетка школы”

4-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гутарка “Захаваем нашы карані і культурныя каштоўнасці”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

04.12.

Дзень добрых звычак

 

Гульня-падарожжа “Якая звычка ў мяне?!”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Пазнавальная віктарына “Дрэнныя звычкі”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. зам. мовы

Лесун С.Л.

 

 

Першынства  школы па шахматам“Юны шахматыст”

8-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Дыскусія “Тыдзень без тэлефона і інтэрнэта”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы і літар.

Шалковіч Н.І.

 

11.12.

Дзень здароўя “Быць здаровым, жыць актыўна - гэта стыльна, пазітыўна”

 

Гульня “Я здароўе берагу - сам сабе дапамогу”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Гульня-падарожжа “Я выбіраю здаровы лад жыцця”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы і літар.

Каптур Т.І.

 

Дзень здароўя “Баскетбольнае і валейбольнае шоу”

2-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня “У здаровым целе -здоровый дух”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэматыкі

Барысенак Р.Ф.

 

18.12.

Дзень святочнага чакання “У Новы год з новымі марамі і надзеямі!”

 

Свята-гульня “Добра, што кожны год да нас прыходзіць Новы год”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Творчая майстэрня “Новы год і Каляды – час цудаў”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартыўнае свята “Прывітанне зімушка – зіма”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Новы год - час чараўніцтва”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. хімі

Каптур У.Ф.

 

 

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай  рабоце                                  Ю.С.Стасюкевіч

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Версия сайта для слабовидящих