Государственное учреждение образования «Новосёлковская средняя школа Борисовского района»
телефон: 8 0177 72 91 19
email: novoselkovskayaschool@rooborisov.by
222121 Минская область, Борисовский район, Лошницкий сельский исполнительный комитет, аг .Новосёлки, ул. Школьная, д.1А

План работы на полугодие

 

ПЛАН РАБОТЫ

ДЗЯРЖАЎНАЙ УСТАНОВЫ АДУКАЦЫІ

 “НАВАСЁЛКАЎСКАЯ СЯРЭДНЯЯ ШКОЛА

БАРЫСАЎСКАГА РАЁНА”

У ШОСТЫ ШКОЛЬНЫ ДЗЕНЬ ( СУБОТУ)

на I паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

 

Мэта: садзейнічаць выхаванню і фарміраванню ўсебакова развітай асобы

Задачы:

1. актуалізацыя каштоўнасцей здаровага ладу жыцця;

2. фарміраванне працоўных і жыццёвых навыкаў;

3. удасканаленне работы па павышэнню прававой культуры школьнікаў;

4.фарміраванне навыкаў экалагічных паводзін, цікавасць да экалагічных праблем свайго краю;

5. фарміраванне у вучняў пачуцця любові і павагі да сваёй Радзімы, патрыятызму.

Дата

Назва мерапрыемства

Удзельнікі

Час правядзення

Месца правядзення

Адказны

 

05.09.

Субота «Добры дзень, школа»

Пазнавальны час “Бяспечныя маршруты”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Віктарына “Асветнікі зямлі беларускай”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Лаўрановіч Л.А.

 

Спартыўнае свята Мы за здаровую Беларусь

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гадзіна зносін “Выхад ёсць заўсёды”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

12.09.

Дзень здароўя

Школа юнага скульптара “Казачны кошык”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Вусны часопіс “Адпачынак – справа сур’ёзная”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартыўная эстафета Малая Алімпіяда

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Вусны часопіс “Наш шлях – заровы лад жыцця”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

19.09.

Дзень міру

Стварэнне калаж “Мая шчаслівая будучыня”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Гульня-віктарына “Зорны час”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Спартыўная гадзіна Калі хочаш быць здаровым - спортам займайся!

1-8 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня “Сакрэты паспяховай вучобы”                                       

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Лаўрановіч У.В.

 

26.09.

Дзень турызму і краязнаўства Тут я жыву, тут Радзіма мая!

Рэкламная кампанія “Вы яшчэ не прызналіся ў любові да Беларусі? Тады мы ідзем да вас!”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Краязнаўчы турнір “Вось яна якая, родная!”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Лаўрановіч Л.А.

 

Гульнявая праграма Чэмпіёны скакалкі

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Завочнае падарожжа “Увекавечыў Слуцк нас сваімі паясамі

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

03.10.

Сусветны дзень усмешкі “Ад усмешкі стане ўсім цяплей”

Творчая лабараторыя “Пазітыўны матыватар”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

КВЗ “Усмешка і смех - гэта для ўсіх”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Гульня Будзь спартыўным і здаровым!

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Фотабатл “Улыбайся шырэй”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

10.10.

Дзень здароўя, пазітыву і падзякі мамам за жыццё “Наш выбар - быць здаровымі, жыць з пазітывам”

 

Гульня-падарожжа “У горад Здароўя са Смешарыкамі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Квэст-гульня “Цудоўна здаровым быць”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спартынае свята Эстафета здароўя

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гутарка за круглым сталом “Я аўтар свайго жыцця!”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Лаўрановіч У.В.

 

17.10.

Субота культурная

 

Завочнае падарожжа “Тэатры Беларусі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Вусны часопіс “Этыкет і ветлівасць”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Спартландыя Свае перамогі трэба дарыць мамам

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Калейдаскоп для дапытлівых “Прыказку сказаў - дарогу паказаў

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

24.10.

Дзень прафілактыкі шкодных залежнасцяў “Быць здаровым - жыць у радасці!”

 

Віктарына “Прырода - наш дом: як не сапсаваць яго шкоднымі звычкамі”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Гульня-трэнінг “Скажам шкодным звычкам - не!”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Гульявая праграма Самы трапны

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інфармацыйны веснік “Падступныя ворагі дзяцей і дарослых”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

31.10.

Дзень беражлівасці і эканоміі “У жыцці трэба ўмець быць ашчадным”

 

Гульня-практыкум “Эканомія і беражлівасць у нашым жыцці”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Эканамічная гульня “Я, мая сям'я і беражлівасць”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Лаўрановіч Л.А.

 

Конкурсна-гульнявая праграма Спартыўныя спаборніцтвы

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня “Вялікае пачынаецца з малога”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Лаўрановіч У.В.

 

14.11.

Дзень здароўя “Дэвіз па жыцці - здаровы лад жыцця!”

 

Забаўляльна-гульнявая праграма “Здаровы лад жыцця - мой лад жыцця: дзень весёлых выпрабаванняў”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Інфармацыйна-пазнавальная гадзіна “Наша здароўе - у нашых руках”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

Спатыўны часМы выбіраем спорт

5-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Адкрыты дыялог “Маё здароўе + мае звычкі = маё жыццё”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

21.11.

Дзень прыродазнаўчых навук “Прырода - навука - здароўе чалавека”

 

Гульня “Падарожжа ў свет прыроды”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Інтэлектуальнае шоу “Біялогія вакол нас”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Спартыўная эстафета Юныя спартсмены

1-7 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Віктарына “Чароўная хімія”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

28.11.

Дзень талерантнасці “Сэнс чалавечага жыцця - быць крыніцай святла і цяпла для іншых людзей”

 

Гутарка за “круглым сталом” “Талерантнасць - шлях да міру”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Гульня-трэнінг “Талерантнасць - гэта ...”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Эстафета Вясёлыя старты

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Дыскусія “Ключ да талерантнасці”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. гісторыі

Лаўрановіч У.В.

 

05.12.

Дзень прававой культуры і адказных паводзін “Маю права, нясу адказнасць”

 

Гульня-падарожжа “Правы дзяцей”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Краўчук А.А.

 

Віктарына “Маю права, але абавязаны”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. бел. мовы

Лаўрановіч Л.А.

 

Першынства  школы па настольнаму тэнісу “Першая ракетка школы”

4-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Гутарка “Маральныя якасці сучаснага грамадзяніна”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. руск. мовы

Шалковіч Н.І.

 

12.12.

Дзень здароўя “Быць здаровым, жыць актыўна - гэта стыльна, пазітыўна”

 

Гульня “Я здароўе берагу - сам сабе дапамогу”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Каптур Н.В.

 

Гульня-падарожжа “Я выбіраю здаровы лад жыцця”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. фізікі

Гаранская М.У.

 

 

Дзень здароўя “Баскетбольнае і валейбольнае шоу”

8-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня “У здаровым целе -здоровый дух”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

19.12.

Дзень ведаў “Жыць без ведаў цяжка, веды - гэта наша сіла!”

 

Віктарына “Разумнікі і разумніцы”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Яфіменка Л.І.

 

Пазнавальная віктарына “Падарожжа ў краіну ведаў”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. хіміі

Каптур У.Ф.

 

Першынства  школы па шахматам“Юны шахматыст”

2-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Інтэлектуальная гульня-віктарына “Эрудыт”

9-11 кл.

12.00-13.00

Актавая зала

Лаўрановіч У.В.

 

26.12.

Дзень святочнага чакання “Няхай Новы год будзе добрым!”

 

Свята-гульня “Добра, што кожны год да нас прыходзіць Новы год”

1-4 кл.

9.00-10.00

Каб. пач. класаў

Лесун С.Л.

 

Відэакруіз “Новы год і Каляды - цуды і вядзьмарства”

5-8 кл.

10.00-11.00

Каб. ням. мовы

Стасюкевіч Ю.С.

 

Спартыўнае свята “Прывітанне зімушка – зіма”

1-11 кл.

11.00-12.00

Стадыён

Каптур Т.І.

 

Круглы стол “Новы год - час чараўніцтва”

9-11 кл.

12.00-13.00

Каб. матэм.

Барысёнак Р.Ф.

 

 

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай  рабоце                                  Т.Л.Ліфанава

 

 

ПЛАН правядзення шостага школьнага дня

ў ДУА “Навасёлкаўская сярэдняя школа Барысаўскага раёна”

на I паўгоддзе 2020/2021 навучальнага года

 

Назва мерапрыемства

Час

і месца правядзення

Узрост удзельнікаў

Адказны

 

Работа спартыўнай залы

АФП (філіял №3 “Здароўе”)

8.00-13.00

1-11 класы

Каптур Т.І.

 

Заняткі ў аб’яднаннях па інтарэсах

Аб’яднанне па інтарэсах

“Юныя кветкаводы”

9.00-10.00

Каб. матэм.

8-11 класы

Барысёнак Р.Ф.

Аб’яднанне па інтарэсах

“Зялёны агеньчык”

9.00-10.00

Каб.інфарм.

1,7,8 класы

Гаранскі М.Р.

Аб’яднанне па інтарэсах

“Мастацкае канструяванне”

9.00-10.00

Майстэрня

5-7 класы

Лаўрановіч У.В.

Аб’яднанне па інтарэсах “Фантазіі”

9.00-10.00

Каб. фізікі

1,2,7,8 класы

Гаранская М.У.

Аб’яднанне па інтарэсах

“Спадчына”

9.00-10.00

Каб. бел. мовы

5,6,10 класы

Лаўрановіч Л. А.

Аб’яднанне па інтарэсах

“Юныя краязнаўцы”

11.35-13.35

Музей

7-11 класы

Барысёнак Р.Ф.

 

Факультатыўныя заняткі

Уводзіны ў аграрныя прафесіі

10.00-11.35

Каб. матэм.

10 клас

Барысёнак Р.Ф.

 

Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце                                Т.Л.Ліфанава

Версия сайта для слабовидящих